четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Крводарителна акција во Гази Баба

karvodaritelna akcija

Последни вести

Во големата сала на Општина Гази Баба, барака број 8, в среда од 9 до 14 часот,  ќе се одржи крводарителна акција во организација на локалната власт и општинската организација на Црвен Крст Гази Баба.

„Изразете ја вашата хуманост и солидарност преку дарување на крв, вашата крв спасува живот, продолжува многу животи, можеби утре и нам ќе ни треба“,  повикуваат организаторите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести