петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Kрводарителска акција по повод Денот на општина Карпош

Со почеток од 9 часот па се до 17.30 часот ќе бидат отворени пунктовите во урбаната заедница Карпош 1, во ООУ „Лазо Трповски“ и во трговскиот центар „Скопје Сити Мол“.

36972

Последни вести

На три пункта во Општина Карпош утре ќе се одржи традиционалната крводарителска акција по повод Денот на општина Карпош. Со почеток од 9 часот па се до 17.30 часот ќе бидат отворени пунктовите во урбаната заедница Карпош 1, во ООУ „Лазо Трповски“ и во трговскиот центар „Скопје Сити Мол“.

Овде жителите на Карпош, но и сите хумани граѓани, ќе може да даруваат крв со која ќе се спаси нечиј живот. Како минатите години така и оваа, на акцијата ќе и се придружи и градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски и претседателот на Советот на Општината, Сашо Лазаровски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести