четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Крводарителска акција по повод националниот празник Илинден

daruvanje_krv

Поврзани вести

Во Домот на култура Илинден утре ќе се одржи крводарителска акција по повод националниот празник на македонскиот народ и Денот на Општина Илинден „Илинден 2-ри август“.

Акцијата ќе се реализира од 9 до 14 часот и во неа може да се вклучат сите заинтересирани граѓани кои преку дарувањето на крвта, ќе ја покажат својата хуманост и солидарност, спасувајќи нечиј живот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести