недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Крводарителска акција во знак на сеќавање на катастрофалниот земјотрес

daruvanje_krv

Поврзани вести

Традиционално и оваа година, на 26 јули Црвениот крст на град Скопје организира крводарителска акција во знак на сеќавање на катастрофалниот земјотрес, но и во знак на покажаната солидарност и хуманост на нашите сограѓани.

Крводарителската акција ќе се одвива во периодот од 10:00-18:00 часот во Дневниот центар за дарување крв на Црвен крст на град Скопје, кој се наоѓа во ДХО Даре Џамбаз.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести