петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 64

Кржба во Шуто Оризари вредна 10.000 евра

Арамија си заработи 10.000 евра откако од куќа во скопско Шуто Оризари го украл златото.

nakit

Поврзани вести

Злато вредно 10.000 евра украдено од куќа во Шуто Оризари.

Вреден златен накит вчера бил украден од домот на 28-годишниот З.З. на улицата Вашингтонска во скопската населба Шуто Оризари, соопшти денеска полицијата.

Арамија успеал да украде златен накит вреден околу 10.000 евра.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести