четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Куановската полиција поднесе кривична пријава против три лица

Поврзани вести

Кумановската полиција поднесе кривилна пријава против С.Д.(28), Ј.С. (19) и дваесет и деветгодишниот Љ.С.

По настаната расправија помеѓу пријавените и уште две лица од една страна и пет лица, од друга страна, Љ.С. го  вперил својот пиштол кон две лица, по што му го дал пиштолот на Ј.С. кој испукал два куршуми во воздух. По ова С.Д. испукал уште два куршуми повредувајќи едно лице во пределот на раката.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести