понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Куќа на ужасот: Овде монструмот ја силувал и убил Ивана

k

Поврзани вести

Безживотното тело на четиринаесетгодишната Ивана Подрашчиќ од Батајница било пронајдено во напуштена куќа во Раковица.

Случајот го пријавиле станарите од зградите во близина кои очуствувале непријатен мирис, меѓутоа мислеле дека истиот доаѓа од канализацијата.

За силување и убиство бил уапсен 39-годишниот Дарко Костиќ од Белград, кој во мај излегол од затвор каде што служел казна за убиство на старица. Костиќ бил осудуван за повеќе разбојништва и случаи на насилство и има дебело досие.

Ивана Подрашчиќ на 29. јули заминала од својот дом со дозвола на нејзината мајка, и од тогаш и се губи секаква трага.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести