сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Кулиќ: Сега се знаат актерите и одговорните авторитети поврзани со падот на претседателскиот „кингер“

timthumb

Последни вести

Шефот на повторената истрага за авионската несреќа во која загинаа претседателот Борис Трајковски, седуммина членови на делегацијата и двајца пилоти, Омер Кулиќ, во текот на овој месец ќе ги соопшти резултатите од истрагата.

Кулиќ за „Вест“, изјави дека сега се знаат актерите и одговорните авторитети поврзани со падот на претседателскиот „кингер“, а наскоро јавноста ќе ги дознае сите детали.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести