четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Кулминација на некултурата и навредите од идеолозите на СДСМ

Кулминација на некултурата и навредите од идеолозите на СДСМ. Идеологот на СДСМ, сопственик на весникот „Слободен печат“ и на порталот „Плус Инфо“ со скандалозни изјави и навреди упатени до сите оние што не се сложуваат со неговите ставови за федерализација на Македонија.

geroski-navredi

Поврзани вести

Кулминација на некултурата и навредите од идеолозите на СДСМ. Идеологот на СДСМ, сопственик на весникот „Слободен печат“ и на порталот „Плус Инфо“ со скандалозни изјави и навреди упатени до сите оние што не се сложуваат со неговите ставови за федерализација на Македонија.

„Торлаци“, „кретеноиди“ и „психопати“… Со овие најнедолични зборови Бранко Героски во својот текст објавен на порталот „Плус Инфо“ им се обраќа на симпатизерите, членовите и раководството на ВМРО-ДПМНЕ.

Ова не е прв пат, човекот што постојано е на браникот на интересите на СДСМ  отворено да ги навредува половината милион Македонци кои го поддржуваат ВМРО-ДПМНЕ.

sloboden-pecat-1

Пред само две недели на насловната страна на неговиот весник „Слободен Печат“ осамна фото – монтажа на која поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ тој ги изедначи со стадо овци.

Героски на луѓето…

Најчитани вести