среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Културна програма со која ќе се одбележи италијанското претседателство со ЕУ

kanc-500

Поврзани вести

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска, италијанскиот амбасадор Ернесто Масимино Белели и директорот на Агенцијата за филм Дарко Башевски денеска ќе ја претстават програмата со која во Република Македонија ќе биде одбележано претседателството на Италија со ЕУ.

Италија го презеде ротирачкото шестмесечно претседателствување со Унијата на 1-ви овој месец.

МИА

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести