петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Куман се мести за тренер на Барселона

kuman se mesti

Поврзани вести

Познатиот холандски стручњак и моментално предводник на Феенорд, Роналд Куман, призна дека би сакал во новата клупска сезона да биде тренер на каталонскиот гигант Барселона.

„Дали сум заинтересиран за тренерската функција на “Ноу Камп”? Да, нормално дека сум заинтересиран, сакам да бидам тренер на Барселона. Сепак, до овој момент, јас не сум контактиран од раководните лица на каталонскиот клуб”, изјави Куман.

Во минатото Куман се покажа како одличен тренер на Витезе, Ајакс, Бенфика и ПСВ, а далеку полоши резултати забележа како предводник на Валенсија и АЗ Алкмар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести