недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Кумановчанец починал од удар на струја

policiska-lenta-02

Поврзани вести

На 04.07.2014 година во 14,45 часот во с.Матејче-Куманово, И.М.(1989) од Куманово, вработен во „Електролајт“, при извршување на работи на бетонски столб за пренос на електрична енергија, допрел со главата на електрична жица и како последица од струен удар починал на самото место.

Увид на лице место извршиле ЈО, екипа од СВР-Куманово и инспектор од Државен трудов инспекторат, во присуство на претставници од ЕВН. Телото на починатиот е предадено на фамилијата за погреб.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести