недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Кумановчанец предизвикал пожар, изгорела цела викедница

Кумановвчанец (Г.Т) на 17 авуст минатата година, предизвикал пожар во атар на кривопланечкото село Узем, при што изгореле викенд куќа и помошна просторија сопственост на лице од Скопје.

download (2)

Поврзани вести

Кумановвчанец (Г.Т) на 17 авуст минатата година, предизвикал пожар  во  атар на кривопланечкото село Узем, при што изгореле викенд куќа и помошна просторија сопственост на лице од Скопје.
Полицијата
 поднесе кривична пријава против сторителот, за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести