среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Кумановци без причина претепале велосипедисти

tepacka

Последни вести

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.Ѓ.(29), С.Ф.(33), Ј.Ф.(31), И.С.(24), сите од село Речица, кумановско, за сторено кривично дело „насилство“.

Пријавените на 23.08.2014 година, околу 23,45 часот, во с.Речица ги пресретнале лицата Б.К.(44), А.А.(15), Т.С.(18), А.Ш.(28) и И.С.(28), кои се движеле со велосипеди, по што без повод и причина физички ги нападнале, нанесувајќи им телесни повреди.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести