среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Кумановци извршиле милионска кражба

krazba-vizbegovo-520x352

Поврзани вести

Кривична пријава е поднесена против Љ.М.(17), И.Н.(28), М.А.(15), како и Р.А.(24) од Куманово.

Тие на подрачјето вршеле тешки кражби во куќи одземајќи пари, златен накит и техничка стока и предизвикале штета од околу 3.394.800 денари.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести