сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кумановци наплаќале за лажно вработување во МВР

Кривична за двајца итри кумановци, наплатиле 6.000 евра со ветување дека ќе ги вработат во МВР.

mvr

Поврзани вести

Двајца кумановци си заработија кривична пријава бидејќи земале пари за лажни вработувања во МВР.

Според информациите од Министерстовто за внатрешни работи кумановците, 54-годишниот Ж.И. и 42-годишниот В.И. се товарат за сторено дело измама.

Во 2010 година, пријавените довеле во заблуда две лица ветувајќи им  дека ќе посредуваат за вработување во Министерството за внатрешни работи за нивните синови за што им наплатиле 6.000 евра.

Откако не го исполниле ветувањето  за кое добро биле платени, кумановците завршија во полиција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести