петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Кумановци ограбиле Сириец

krazba-720x340

Последни вести

Сириец кон крајот на минатиот месец бил нападнат и ограбен на автобуската станица во Куманово.

Против напаѓачите,  Ѓ.У.(21), А.А.(21) и Е.М.(16) сите од Куманово е поднесена кривична пријава.

Тие од оштетениот одзеле 300 евра и мобилен телефон.

Најчитани вести