понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Кумановци претепале сограѓанин и му го скршиле автомобилот

tepacka1

Поврзани вести

Четворица кумановци добија кривична бидејќи претепале нивен сограѓанин и му го оштетиле автобмоилот.

По претходна вербална расправија Г.И. (36) физички го нападнал В.М. (33), а потоа Д.М.(39), М.М.(30) и А.Б.(20) го нападнале Г.И. удирајќи го со тупаници во пределот на телото, по што со тврди предмети му го скршиле автомобилот марка „југо.“

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести