вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кумановци се степале поради наплата на бурек

tepacka1

Поврзани вести

Тројца кумановци добија кривична бидејќи претепале сопственик на бурекџилница, еден вработен во истата и нападнале службено лице при вршење работи на безбедноста.

В.М.(25), М.М.(31) и Н.Т.(47) поради наплата на прехранбени производи во објектот започнале вербална расправија со вработениот, по што физички го нападнале него и сопственикот на објектот нанесувајќи му телесна повреда на сопственикот на бурекџилницата. Откако во објектот пристигнал вработениот во Агенцијата за обезбедување на лица и имот, истиот од страна на првопријавениот со дрвен предмет бил нападнат, при што му била нанесена телесна повреда.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести