четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кумановец дома си одгледувал марихуана

marihuana

Поврзани вести

Дваесет и петгодишен кумановец доби кривична пријава бидејќи невластено одгледувал и продавал марихуана.

При претрес во неговиот дом се пронајдени две кеси со марихуана и 11 растенија канабис сатива.

Одреден му е протвор во времетраење од 30 дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести