четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Кумановец фалсификувал диплома за работа

diploma

Последни вести

Кумановецот Е.М.(63) вработен на одредено време во училиштето „Наце Буѓони“ во Куманово со цел да го трансформира својот работен однос на неопределено време, приложил фалсификувана диплома за завршено високо образование во Софија, Р Бугарија.

Како што соопшти МВР  против него е поднесена кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „употреба на исправа со невистинита содржина“.

Најчитани вести