среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кумановец ја претепал мајка си за 200 евра

tepacka

Последни вести

Дваесет и едногодишниот Е.К. од Куманово доби кривична пријава бидејќи ја претепал мајка си.

Тој во семејната куќа во Куманово почнал вербална расправија со неговата мајка на која и побарал пари, но откако таа не му дала физички ја нападнал удирајќи ја со тупаници и клоци во пределот на главата и телото, по што и одзел 200 евра, а потоа продолжил да ја удира нанесувајќи и тешка телесна повреда во пределот на главата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести