сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кумановец круимчарел мигранти, 13 Авганистанци и еден Сириец

Кумановец со кривична пријава бидејќи круимчарел мигранти.

emigranti

Поврзани вести

Кривична за кумановец кој се обидел да прокруимчари 14 емигранти во земјава.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, денеска, околу четири часот во автомобилот на 46-годишниот Х.А. од Лојане  биле откриени 14 мигранти.

Полицијата во возилото „форд мондео“ со швајцарски национални ознаки на автопатот во  близина на село Прдејци, гевгелиско забележале 13 Авганистанци и еден Сириец. Тие илегално влегле во државата на граничниот премин Богородица, а биле откриени додека се обидувале да влезат во автомобилот на кумановецот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести