среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Кумановец нападнал сограѓанин кој возел мотор

tepackaslik

Последни вести

Дваесет и петгодишниот В.М. од Куманово доби кривична пријава бидејќи му нанел телесна повреда на дваесет и тригодишно момче кое возело мотор пред куќата на пријавениот.

Пријавениот со цврст предмет го удрил оштетениот во пределот на десното рамо.

Повредениот од страна на случаен минувач е пренесен во ЈЗО општа болница Куманово каде му била констатирана тешка телесна повреда.

Најчитани вести