петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Кумановец нашол марихуана кај син му, па го пријавил во полиција

Го пријавил својот син во полиција.

marihuana

Поврзани вести

Кумановец го пријавил својот дваесет и четиригодишен син во полиција откако му нашол марихуана.

Против момчето е поднесена кривична пријава за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори. Неговиот татко, кон крајот на јануари годинава, се јавил во полициската станица и побарал нивна екипа да дојде во семејната куќа, бидејќи нашол дрога, која припаѓала на неговиот син.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести