Крими хроника

Кумановец претепал девојка зошто сакала да му раскине

Кумановец претепал девојка зошто сакала да му раскине

Дваесет и едно годишната кумановка Д.Ј. вчера била претепана од поранешното момче кое не можело да се помири со фактот дека веќе не се заедно.

Девојката синоќа пријавила дека поранешното момче Ф.М. ја пресретнало и насилно ја внело во куќата на неговата баба каде физички ја нападнал.

Ф.М. покрај ќотекот и се заканувал на девојката дека ќе ја убие ако не ја продолжат врската. Од ударите на девојката и се слошило и паднала на подот, а кога и ја видел состојбата Ф.М. и дозволил да излезе надвор, по што таа избегала.

Лекари кај девојката контатирале телесни повреди, а од полицијата информираат дека е приведен можен сторител за кој по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.