понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Кумановец пронашол рачен ракетен фрлач

policiskalentanasa

Поврзани вести

Жител на кумановското село Алешевци пронашол еден рачен ракетен фрлач, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Тој пријавил дека во атарот на селото, на местото викано Планинска слуба, пронашол еден рачен ракетен фрлач калибар 75 милиметри растурен на парчиња.

Пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување го подигнал растурениот рачен ракетен фрлач за понатамошна постапка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести