вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кумановец пукал кон соба во која бил неговиот син

pistol-vo-raka

Последни вести

Педесетгодишниот З.А. од Куманово е приведен откако вчера пукал кон прозорецот од собата во која бил неговиот син.

Инцидентот се случил синоќа околу 20:30 часот во дворот од семејната куќа од каде кумановецот испукал два истрела од пиштол кон собата во која се наоѓал 25-годишниот син Д.А., кој за среќа останал неповреден.

На лице место се пронајдени две чаури и еден проектил. З.А. е приведен, по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести