недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кумановец пукал во кафеана

Лут кумановец, сред ноќ пукал во кафеана во селото Ваксинце.

Залутан куршум оштети автомобил во Ѓорче Петров

Залутан куршум оштети автомобил во Ѓорче Петров

Последни вести

Куамновец испукал 17 куршуми во кафеана, за среќа нема повредени.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи вчера, околу два часа по полноќ 41-годишниот К.Н. направил хаос во кафеаната „Аљби“.

Тој, прво испукал три куршуми надвор преку прозорецот од кафеаната, а потоа излегол од објектот и испукал уште неколку куршуми во воздух.

Полицијата извршила  увид на местото на настанот, каде се пронајден 17 испукани чаури.

По целосно расчистување на слуајот, против К.Н. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести