среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Кумановец се коцкал со фалсификувани 50 евра

Љ.Р. набавил фалсификувана банкнота во апоени од 50 евра, која му ја дал на Ш.И., по што истиот ја пуштил во оптек во казино „Адмирал“ за чек-ливче во износ од 3.050 денари кој му го издал М.С.

evra

Последни вести

Полицијата поднесе кривични пријави против Љ.Р.(27) и Ш.И.(26),  од Куманово, за фалсификување пари и против М.С.(29) исто од Куманово за сторено кривично по член 54 од Законот за девизно работење.

Љ.Р. набавил фалсификувана банкнота во апоени од 50 евра, која му ја дал на Ш.И., по што истиот ја пуштил во оптек во казино „Адмирал“ за чек-ливче во износ од 3.050 денари кој му го издал М.С.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести