недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Кумановец си ги барал парите назад со пиштол

pistol_2013916154831

Поврзани вести

Кумановецот М.М. (51) доби кривична бидејќи пијан отишол во домот на шеесет и едногодишниот М.М. од каде со закана одзел пари.

Пријавениот пијан отишол во куќата на М.М.(61) во с.Карпош и откако започнале вербална расправија поради наводен долг, пријавениот извадил пиштол и го вперил кон М.М. По ова, синот на М.М. му дал на пријавениот 4.400 денари, по што истиот си заминал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести