Македонија,Крими хроника

Кумановец силувал 14-годишно девојче

Триесет и двегодишен кумановец доби кривична поради сомневање дека силувал 14-годишно девојче.

Тој во кумановската населба Карпош, во неговиот дом, користејќи згодна прилика извршил полови дејствија над 14-годишно девојче.