недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Кумановец снимал порнографски снимки и ги покажувал на деца

апсење

Поврзани вести

Кумановец доби кривична пријава под сомнение дека произведувал детска порнографија и истата ја прикажал пред дете.

Тој изминативе две години во изнајмен стан во Скопје, во викендица во с. Побожје како и во хотел во Охрид и на локација во Кратово, откако снимил порнографски материјал со две малолетни лица од Скопје снимките ги пуштил до сите пријатели преку фејсбук профилот на една од оштетените. Од страна на судија на пријавениот му е изречена мерка притвор во траење од 30 дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести