четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Кумановец со палка оштетил кафуле и повредил матуранти

bejzbol palica

Поврзани вести

Бесен кумановец со бејзбол палка оштетил кафе бар и притоа повредил неколку матуранти.

Тој бил изреволтиран од гласната музика која доаѓала од кафе – барот каде учениците славеле матура.

Покрај тоа што го оштетил кафулето повредувајќи едно девојче, кумановецот физички нападнал уште три лица нанесувајќи им телесни повреди по главата и телото. По ова, на местото на настанот пристигнал второпријавениот кој физички нападнал еден од матурантите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести