понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 34

Кумановец украл икони од црква па ги фрлил во река

crkva-krst-640x429

Поврзани вести

Кривична пријава е поднесена за 46-годишниот С.Д. од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“.

Имено, тој на 19 јануари годинава од црвката „Свети Јован Крстител“ во село Макреш општина Старо Нагоричане одзел 14 разни фотографии од икони кои од мостот на река Пчиња ги фрлил во реката.

Најчитани вести