четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Кумановец вербално нападнал полицајци

policija

Поврзани вести

Против триесет и едногодишниот Д.С. од Куманово ќе биде поднесена соодвета пријава бидејќи вчеравечер вербално нападнал полицајци на крстосницата од улиците „Македонска ударна бригада“ и „Народна револуција“.

Вербалниот напад следел по предупредувањето на Д.С. од страна на полицајците бидејќи претекнувал заостаната колона возила поради сообраќајка.

По инцидентот Д.С. бил приведен во полициска станица.

Најчитани вести