недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Кумановец загинал во борбите во Сирија

31-годишниот Албанец бил дел од востанието против режимот на сирискиот диктатор Башар ал-Асад. Како што е наведено, тој починал во саботата.

dnan

Последни вести

Аднан Реџепи од Куманово во саботата загинал во борбите во градот Шам во Сирија, пренесува новинската агенција ИНА, објави Република.

31-годишниот Албанец бил дел од востанието против режимот на сирискиот диктатор Башар ал-Асад. Како што е наведено, тој починал во саботата.

Аднан Реџепи е поранешен борец на Ослободителната народна армија во војната од 2001 година во регионот на Куманово – Карадак, како дел од специјалната единица. Во 2003 година тој беше уапсен и осуден на четири години затвор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести