среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Кумановка ги платила музичарите на свадба со фалсификувани евра

Итра кумановка, со фалсификувани евра платила музичари на свадба.

evra mnogu

Поврзани вести

Кумановка заработи кривична пријава бидејќи на музичарите кои ги забавувале на семејната веселба им дала фалсификувани евра.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека е поднесена кривична пријава против 50-годишната В.М. од Агино Село, која во јули со фалсификувани евра платила музичари.
Според полициските информации, откако, В.М. набавила фалсификувана банкнота од 200 евра во јули, по завршување на семејна веселба во кумановски ресторан на И.М. како член од музичка група за услугата му платила со фалсификуваната банкнота, а истиот ја зел иако не смеел да ја наплати услугата со евра. Поради тоа, кумановската полиција поднесе и кривична против 41-годишниот И.М. за сторено кривично дело „недозволена наплата и исплата во ефективни странски пари“ од Законот за девизно работење.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести