Крими хроника

Кумановка тешко повредена во сообраќајка на патот Радовиш – Штип

Кумановка тешко повредена во сообраќајка на патот Радовиш – Штип

Осумнаесет годишна кумановка е тешко повредена во сообраќајна несреќа што се случила на магистралниот пат Радовиш – Штип.

Како што инфмормира МВР, В.Ц. (23) од Куманово, управувајќи патничко моторно возило „Цитроен Берлинго“ со кумановски регистарски ознаки, сопственост на ОО на Црвен Крст Куманово од Куманово, изгубил контрола над истото и излетал од патот.

Во незгодата со тешка телесна повреда се здобила сопатничката Б.Г. (18) од Куманово, која е пренесена и задржана на лекување во Клиничка Болница во Штип. Увид на местото на настанот извршила екипа на СВР-Штип.