четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Куманово ја совлада Лирија

Basket topka

Последни вести

Кошаркарите на Куманово забележаа важен триумф над Лирија, откако на домашен терен во 6. Коло од Суперлигата ја совладаа со 80:77. Кумановци имаа контрола над резултатот во поголемиот дел од натпреварот, а Лирија се закани само во завршницата, кога се доближи на еден поен негатива.

Урош Луковиќ со 19 поени и 13 скока беше творец на триумфот на Куманово, Немања Врањеш постигна 13, а Вукашин Мандиќ беше стрелец на 12 поени.

Кај Лирија, Диме Тасовски беше најефикасен со 20 поени, Трајковски со 19, а Јелесиевиќ натпреварот го заврши со 12 кошеви.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести