понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 61

Куманово ќе добие Ургентен центар

За десетина дена ќе почне постапка за избор на изведувач на градежните работи за изградба на Ургентен центар во Куманово и согласно ветеното градбата да почне годинава, изјави денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

133356174

Поврзани вести

Според Груевски, завршени се сите подготвителни работи за изградбата.  Главниот проект е готов. Проценката е дека ќе чини околу 48 милиони денари, рече  Груевски по пуштањето во употреба на Тенискиот центар „23 Октомври“ во Куманово.

Од ноември годинава и следната година, потенцира Груевски, активно ќе се гради ветениот од нас ургентен центар. Согласно ветеното се трудиме да ја запазиме динамиката и да почне градбата оваа година, рече Груевски.

Најчитани вести