Македонија,Крими хроника

Кај кумановец пронајдени 17 семки канабис

Кај кумановец пронајдени 17 семки канабис

Деветнаесетгодишниот А.Д. од Куманово доби кривична пријава поради неовластено производство и пуштање во продажба наркотици.

Тој бил сопрен од полицијата во април годинава на булеварот „Октомвриска револуција“ во Куманово, а при претресот во возилото биле пронајдени 17 семки канабис и 1,71 грам марихуана.