петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Кај кумановец пронајдени 17 семки канабис

marihuana

Поврзани вести

Деветнаесетгодишниот А.Д. од Куманово доби кривична пријава поради неовластено производство и пуштање во продажба наркотици.

Тој бил сопрен од полицијата во април годинава на булеварот „Октомвриска револуција“ во Куманово, а при претресот во возилото биле пронајдени 17 семки канабис и 1,71 грам марихуана.

Најчитани вести