понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Кумановски претприемач без причина нападнал градежен работник

policajci

Поврзани вести

Градежен работник вчера попладне бил нападнат од кумановски претприемач и уште едно непознато лица без повод и причина, информира денеска полицијата.

Дваесет и седумгодишниот Д.З. од село Пчиња, вработен во градежното претпријатие „Шмеки“, како што информира полицијата, вчера околу 15,30 часот на улицата Гоце Делчев бил физички нападнат од претприемачот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести