среда, 28 јуни 2017  |  Вести денес: 16

Куновска: Колкумина во СДСМ знаат што има во пакетчето до Мала Речица?

Демократијата е моќ на убедување на инакумислечките во исправноста на сопствените идеи. Во спротивно се добива #НаТаткоИмПартијата, напиша Куновска на ФБ профилот.

15822991_10154991683561812_6750610882836344923_n

Последни вести

Согласно високите стандарди за демократија, колкумина во СДСМ знаат што има во пакетчето до Мала Речица?, прашува на својот ФБ профил проанешната пратеничка од СДСМ и екс претседателка на Градската организација на партијата, Софија Куновска.

-Демократијата ќе се востанови само ако секој од нас ја негува и бара насекаде околу нас. Без исклучок. Дома, на работа, на улица, во институциите ама и во сопствената партија. Да речеме,  наградно прашање бр.1: Согласно високите стандарди за демократија, колкумина во СДСМ знаат што има во пакетчето до Мала Речица? Демократијата е моќ на убедување на инакумислечките во исправноста на сопствените идеи.  Во спротивно се добива #НаТаткоИмПартијата Во СДСМ има прекалени борци а не непријатели на социјалдемократијата и на татковината, пишува Куновска.

sofija

Најчитани вести