сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Купил ајпод, а во кутијата нашол гума за бришење

ipod

Поврзани вести

Американецот Џим Невард сакал да ја израдува својата сопруга за Божик со подарок за нов ајпод, но во кутијата која жената ја отворила имало само една гума за бришење. Кога го вратил ајподот во продавницата и го заменил со друг, открил дека повторно добил кутија полна со гуми за бришење.

„Кога мојата жена ја отвори кутијата, во нејзе имаше пет уредно наместени гуми. Ја вратив кутијата во продавницата за да се пожалам, па веднаш ми дадоа нов“, рекол Џим.

Сепак, тука не е крај на неговите непријатни изненадувања. Наместо кутијата да ја отвори на лице место, кога се вратил дома видел дека во рацете повторно има уште една кутија ајпод полна со гуми за бришење, овој пат во други бои.

Дури третиот пат доби вистински ајпод.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести