понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 77

Купиле дрога во Македонија, ама ги фатиле на Прешево

Маж од Турција и жена од Врање патувале со автомобил од Македонија кон Србија, а дрогата ја купиле во Скопје и во Штип за лични потреби.

Последни вести

На граничниот премин Прешево српските цариници пронашле помало количество марихуана и екстази сокриени во долна облека.

Мажот криел 3 грама марихуана во гаќите, а жената 61 таблета екстази во градникот.

Најчитани вести