петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Купувал пиво со фалсификувани евра на Пиво Фест во Прилеп

evra

Поврзани вести

Дваесетгодишниот Н.Ц. од Крива Паланка доби кривична пријава поради фалсификување на пари.

Тој за време на „Пиво Фест 2014“ во Прилеп поседувал три фалсификувани банкноти од по 100 евра, а со едната купил и пијалок од штандовите. Кусурот му бил вратен во денари. При обидот да пушти во оптек уште една банкнота,  бил забележан и спречен во намерата.

Полицијата му ги одзела трите фалсификувани  банкноти во апоени од по 100 евра и денарите кои како кусур му биле вратени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести