четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

„Курир“: Шарените платеници повикуваат на бесење

„Шарените револуционери“, платени од СОРОС и поттикнати од СДСМ, повикуваат на бесење, пишува „Курир“.

jugoslav

Последни вести

„Шарените револуционери“, платени од СОРОС и поттикнати од СДСМ, повикуваат на бесење, пишува „Курир“.

Како што пишува порталот, поради неуспехот на протестите и неподдршката од народот, расте очајот меѓу шарените платеници. Тие повикуваат на бесење на неистомислениците.

СИТЕ ДО ЕДЕН ЌЕ “ВИСАТ“. ЌЕ “ВИСАТ“ – а портретите ќе ги спалиме, напиша Југослав Петровски на својот фејсбук профил.

maktel-fb-status

Уште една ведета на шарените платеници и човек кој Македонците ги нарекува ѓубре, Бранко Тричковски, еден ден пред дефектот на авионот на претседателот Ѓорге Иванов, повика на соборување на авионот, минирање на аеродромската писта…

sase-politiko-640x609

Веднаш по проблемите со летот на претседателот Иванов, истиот наратив го задржа и познатиот платеник на СДСМ Саше Ивановски Политико, кој посака најлошо сценарио…

Најчитани вести