четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Куршум прошол низ автобус со патници

City_bus_in_Novi_Sad,_Serbia

Поврзани вести

Проектил од огнено оружје вчеравечер поминал низ стаклото од задната врата на автобус и излегол од спротивната страна, велат од српското МВР.

Инцидентот се случил во автобус  со број 68 во Нов Белград. За среќа нема повредени патници.

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести