Балкан

Куршум прошол низ автобус со патници

Куршум прошол низ автобус со патници

Проектил од огнено оружје вчеравечер поминал низ стаклото од задната врата на автобус и излегол од спротивната страна, велат од српското МВР.

Инцидентот се случил во автобус  со број 68 во Нов Белград. За среќа нема повредени патници.

Полицијата работи на расчистување на случајот.