сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Куртоа доби конкуренција – Беговиќ пристигна на Стемфорд Бриџ

begovic

Поврзани вести

Неколку седмици голманот Асмир Беговиќ беше поврзуван со Челзи, но траснферот се официјализираше дури денеска.

Тој потпиша четиригодишен договор со клубот од „Стемфорд бриџ“ и најави дека не се чувствува како замена за Петр Чех, кој замина во Арсенал.

„Среќен сум што потпишав за Челзи, ова е нов голем чекор во мојата кариера. Дојдов во еден од најголемите англиски клубови. Не се чувствувам како замена за Петр Чех. Јас сум Асмир Беговиќ и сакам да оставам свој белег на „Стемфорд бриџ“. Ќе дадам се од себе во наредниот период“, изјави Беговиќ.

Стоук за трансферот на Асмир Беговиќ од Челзи доби отштета од 8 милиони фунти.

Најчитани вести